para na randce
związki

Jak przełamać pierwsze lody, czyli porady na randkę

Jak przełamać pierwsze lody, czyli porady na randkę

Nadszedł luty a wraz z nim walentynki, wyjątkowy dzień w roku, który jedni uwielbiają a inni nienawidzą. Jedno jest pewne – jest dniem miłości i zakochanych, więc to idealna okazja na randkę, zwłaszcza pierwszą. Co zrobić, by była ona udana i jak sprawić, by stres nie przekreślił naszych szans na dobre wrażenie?

randka pary

Myślę, że każdy odczuwa pewne napięcie, niepewność i ekscytację przed randką, nie mówiąc już o pierwszej. Zwłaszcza, jeśli jesteś introwertykiem, możesz mieć pewne „wewnętrzne opory”. Możliwe, że wolisz zostać w domu, bo żyjesz w przeświadczeniu, że jako cicha osoba nie masz szans zdobyć partnera tak łatwo jak rozgadany i otwarty ekstrawertyk.

Jeśli boisz się, że będziesz za mało rozmowny, ktoś uzna Cię za dziwnego lub zamkniętego, to przestań. Możesz wyróżnić się i zaimponować komuś wyjątkowymi cechami, nie będąc ekstrawertykiem.

Liczy się naturalność, nie próbuj udawać kogoś, kim nie jesteś. Skończ z pozorem „dobrej dziewczynki” i byciem ciągle idealną, wyrażaj swoje emocje, zarówno te dobre, jak i negatywne. Staraj się być sobą, czuć się swobodnie i dać się poznać na randce zamiast zbyt dużo analizować, zamarzając w ciszy.

Wbrew pozorom to wszystko nie jest związane z tym, jak dużo powiesz. Wszystko odnosi się do zmysłowości i sposobu, w jaki umiesz pokazać swoją kobiecość.

Oto 3 porady na randkę, które pomogą zrelaksować się i cieszyć randką:

  • Odkrywaj – włącz sposób myślenia odkrywcy. W randkowaniu chodzi przecież o możliwość sprawdzenia, jak czujesz się w obecności danej osoby. Dostrzegaj swoje emocje. Bądź ciekawa osoby, która siedzi naprzeciw Ciebie. Nie traktuj każdej pierwszej randki poważnie, bardziej jako eksperyment w poznawaniu ludzi i siebie.
  • Oddychaj – przy każdym głębszych wdechu Twoje ciało opuszcza napięcie. To więcej niż tylko wypuszczenie powietrza. To pozbycie się ciężaru i presji, dzięki któremu można poczuć się lżejszym i bardziej przystępnym.
  • Odczuwaj – wyrażaj siebie. To nie to samo co rozmowa. Każdy może wypełnić ciszę jakąś nieznaczącą pogadanką o pogodzie czy filmie. Jednak tu chodzi o wyrażenie siebie, otwarte dzielenie się swoimi poglądami a zwłaszcza emocjami z głębi siebie.

oddech

Kiedy już uda Ci się poczuć komfortowo, czas przystąpić do działania. Nie każdy ma naturalny talent do flirtu, to normalne. Chichot, dotykanie, pochlebstwa – to raczej nie jest coś, w czym introwertyk jest dobry. Świat rozmyślań i fantazji jest mu bliższy niż rozmowa. Często też im bardziej ktoś się nam podoba, tym dziwniej i bardziej niezręcznie się przy nim czujemy.

Nie raz zapewne z zazdrością patrzyłaś na inne dziewczyny, które mają naturalną gadkę i w mgnieniu oka zagadują chłopaka, a Ty z oddali przyglądałaś się temu. Jednak nie musi tak być.

Jest kilka sposobów, które są naturalne, niewymuszone i działają równie świetnie.

Subtelne przechylenie głowy

Nie jest to zarzucanie włosów ani zabawa loczkiem. Ma na celu pokazanie zainteresowania osobą, ukazania Ciebie jako bardziej przystępną i delikatne wyeksponowanie szyi, która jest przecież bardzo seksualna. To również oznaka zaufania z fizjologicznych względów – odsłonienia tętnicy szyjnej.

Oczy zwierciadłem duszy

Od dawna wiadomo, że oczy kryją wiele tajemnic. Nie ma lepszego sposobu na poznanie kogoś i nawiązanie więzi niż głębokie spojrzenie w oczy. Jestem świadoma, że nie zawsze jest to łatwe, bo ktoś może nas onieśmielać, jednak chwilowe spuszczenie wzorku też bywa urocze. Jednak spojrzenie jest silnym narzędziem flirtu, może zakomunikować nasze zainteresowanie. Utrzymanie kontaktu wzrokowego powinno zajmować około 70% rozmowy.

Bądź zaangażowanym rozmówcą

Interesująca i absorbująca rozmowa zawsze zachęca do następnego spotkania. Staraj się aktywnie słuchać i odpowiadać nie tylko potakiwaniem i śmiechem, ale reagować, dopowiadać i dopytywać. Słuchaj i wyrażaj emocje. Nie zmuszaj się do nienaturalnych reakcji, nikt nie lubi sztucznego śmiechu. Po prostu bądź sobą i spraw, by ktoś pozytywnie zapamiętał to spotkanie.

Nie wymyślaj scenariuszy

Najgorszym możliwym rozwiązaniem jest ułożenie przebiegu całej randki zanim ona się w ogóle zacznie. Plany są dobre, jednak zrób miejsce na spontaniczne momenty i zwroty akcji. Zajmij się czymś przed randką, żeby nie snuć oczekiwań ani zmartwień.

Opuść swoją strefę bezpieczeństwa

Żeby coś zmienić, trzeba coś zmienić. Otwórz serce i zburz swoje „mury obronne”. Jeśli boisz się odrzucenia czy oceniania, otwieraj się powoli i oswajaj. Wyrażaj prawdziwą siebie.

Dotykaj się

Każda pewna siebie i świadoma kobieta zna swoją wartość. Przeczesuje włosy palcami, delikatnie gładzi ramiona, muska szyję. Dotykanie się to subtelna, jednak potężna siła we flircie. To przekazuje informacje mężczyźnie o tym, że jesteś sensualna, pewna siebie i dobrze się ze sobą czujesz. Możesz dzięki temu bez słowa przyciągnąć uwagę.

Moim zdaniem dobrze jest być innym niż wszyscy. Nie trzeba być rozgadanym, żeby się wyróżnić.

Mam nadzieję, że świetnie sobie poradzicie na swoich randkach i zobaczycie, że nie musicie być onieśmielone. Może to właśnie druga osoba będzie się tak czuła wobec Was? Najważniejsze jest to, żebyście czuły, że jesteście atrakcyjne i ciche czy rozgadane macie równe szanse, aby zdobywać serca!

Wypróbujcie którejś z tych rad (albo i wszystkich) i dajcie znać na temat swoich spostrzeżeń w tym temacie!

Bella

Ocena
Oceń ten artykuł!
Dziękuję 🙂

Leave a Reply